Kritiek Burgerbelangen op Groot over Schiphol

bbA[1]

Jan-Willem Groot

Jan-Willem Groot

Het nu zittende college loopt toch op zijn laatste benen, dus kritiek binnen de coalitie is nu geoorloofd. Vandaar dat coalitiepartner Burgerbelangen (bbA) dinsdag in de vergadering van de raadscommissie Ruimte,  Wonen en Natuur met kritiek komt op wethouder Jan Willem Groot. De fractie gaat hem vragen waarom hij  de aanbevelingen van het ‘Helios Rapport’ over Schiphol en niet inbracht bij de behandeling van het “Advies van Alders” bij het Ministerie van Verkeer  in Den Haag.

Dat Helios rapport, waarin bijvoorbeeld de Schiphol Werkgroep Amstelveen Buitenveldert (SWAP) zich kon vinen, is opgesteld op verzoek van Amstelveen en Amsterdam Zuid. Een tegenonderzoek, omdat men twijfelde aan de uitleg die in het  rapport luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) wordt gegeven over het gebruik van de Buitenveldertbaan. Bureau Helios constateerde  dat het veelvuldig gebruik van de Buitenveldert baan  niet altijd is te verklaren. Want ‘onafhankelijke’ onderzoeken bewijzen nu eenmaal altijd dat de betalende opdrachtgever gelijk heeft.

Burgerbelangen gaat andere partijen in de gemeenteraad vragen gezamenlijk de wethouder het vuur aan de schenen te leggen. Door hem te vragen zijn standpunt in de richting van de landelijke overheid terug te draaien en het Helios rapport alsnog bij de minister in te brengen. Ook moet de wethouder volgens bbA tre standpunten van SWAB, de in Amstelveen Noord actieve club om geluidshinder door Schipholwil terug te dringen, aan de minster doorgeven, vindt bbA.

Het vertrouwen van de inwoners van de gemeenten rondom Schiphol is alleen terug te winnen door eerlijke informatie te geven, zegt de lokale partij. Die wil overigens ook dat nog eens  wordt onderzocht of de Buitenveldertbaan niet verlengd kan worden, zodat vliegtuigen eerder kunnen opstijgen en  hun landing later inzetten. Daarmee kan de hinder van vliegtuigen worden teruggebracht.

Lees ook:Ook bbA in verzet tegen veel gebruik Buitenveldertbaan
Lees ook:ChristenUnie wil Schiphol Werkgroep als adviesraad gemeente
Lees ook:SWAB boos op wethouder Maaike Veeningen
Lees ook:Nieuw geluidstelsel Schiphol vol fouten
Lees ook:Extra overlast door onderhoud aan startbanen

2 reacties op “Kritiek Burgerbelangen op Groot over Schiphol

  1. gerben

    BBA is de bijwagen van de VVD.
    De kritiek op het handelen van de wethouder kwam ai eerder van andere fracties en organisaties. De kritiek van BBA is derhalve verkiezingsgelul.

      /   Beantwoorden  / 
  2. gerben

    Correctie, las net de kandidatenlijst en zag verbinding tussen VVD en CDA.
    Afijn, BBA op de reservebank, dichtbij.

    Mijn advies: kies een oppositiepartij.
    Tja, gelet op de lopende campagne blijven er maar twee over: SP of PvdA.

      /   Beantwoorden  / 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

Naam

Website

Het kan vijf minuten duren voordat nieuwe reacties zichtbaar zijn.