Weekendexpositie in Parktoren

Werk van Cilia Groenveld

Werk van Cilia Groenveld

“Wij hebben een bijzondere band met elkaar”, zei loco burgemeester Herbert Raat bij de opening van de expositie in de Parktoren van de Rabobank (‘Kunst in de Parktoren’). Dit en het volgende weekend (9 en 10 april) zijn er kunstwerken te zien van leden van de Vereniging Amstellandkunst (VAK). Hij doelde op voorzitter Karina Tan, die net als hij honden heeft en die hij in het Amsterdamse Bos bij het uitlaten vaak tegenkomt.

Voor de vereniging is het de grootste ledententoonstelling die ooit is gehouden. Van de ongeveer vijftig leden nemen er zo’n 35 aan deel.

Zoals Cilia Groenveld, die unieke sieraden maakt ban zilver en goud, waarvan elk ontwerp maar één exemplaar kent. Vele ervan zijn gemaakt met stenen erin. Verder een groot aantal schilderijen de voor de expositie de kunst in het Rabokantoor gedurende de weekenden vervangen. De doelstelling van de vereniging is in de loop der jaren gewijzigd en kreeg een meer maatschappelijke component. Daaruit kwam ook het kunsthuis op speelboerderij Elsenhove voort. En in Aalsmeer maakten, begeleid foor kunstenaars, ouderen in een lokaal zorgcentrum een collage voor de historische tuin.

“Als je geen eigen ruimte hebt, moet je wel creatief blijven zoeken naar expositie mogelijkheden”, zei de voorzitter. Volgens Raat doet de nieuwe voorzitter van de regionale Rabobank, die het hoofdkantoor in de Parktoren heeft, het iets anders dan zijn voorgangers. “Het is nu bijna een feestje bij een bank binnen te komen,” zei Raat. Doorgaans moet men om naar een bank te gaan toch iets overwinnen, vindt hij.

Directievoorzitter Eric Lücke van de bank beaamde dat min of meer. Hij wees er op dat de hal lichter is geworden, dat de bank midden in de gemeenschap wil staat en de kantoorruimte – als die in de weekends is gesloten – voor creatieve doeleinden wil open stellen.

 

Lees ook:‘Kunst in de Parktoren’ (Rabobank)
Lees ook:OA Verhuist naar Parktoren
Lees ook:Expositie aan Van Weerden Poelmanln.
Lees ook:Directeur Van Eijk van Rabobank vertrekt
Lees ook:Fusie Rabobank een feit

2 reacties op “Weekendexpositie in Parktoren

  1. Karina Tan

    Bedankt voor het mooie stukje over de opening van Kunst in de Parktoren. Met hartelijke groet, Karina Tan voorzitter VAK/Vereniging Amstellandkunst

      /   Beantwoorden  / 
    1. Johan Bos

      Graag gedaan. Hoop op jullie mailinglist te staan nu.

        /   Beantwoorden  / 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

Naam

Website

Het kan vijf minuten duren voordat nieuwe reacties zichtbaar zijn.